CZECH FILM
Německou televizní cenu DAFF získal Tomáš Bělohradský

Německou televizní cenu DAFF získal Tomáš Bělohradský

Ocenění za nejlepší zvukový design v televizní produkci za rok 2017 získal Tomáš Bělohradský koncem října v německém Kolíně nad Rýnem za třídílnou televizní minisérii s názvem The Same Sky.

„Cenu vnímám jako komplexní ocenění práce celého česko-německého štábu, který se na realizaci této minisérie podílel a jehož práce byla od samého počátku na velmi vysokém stupni kvality. Osobně mně fakt, že si německá televizní akademie naší práce všimla, samozřejmě velmi těší.“

Třídílná minisérie The Same Sky (v originále „Der gleiche Himmel“) vznikala v pražských exteriérech a filmových studiích jako velká mezinárodní produkce. Režie se ujal Oliver Hirschbiegel, který je podepsán pod snímkem Pád Třetí říše, který byl v roce 2004 nominován na
Oscara za nejlepší cizojazyčný film. Seriál, který za doby studené války popisuje osudy dvou rodin na obou stranách berlínské zdi, odvysílala pod českým názvem „Pod jedním nebem“ v minulých týdnech také Česká televize. Ta se na jeho vzniku podílela jako koproducent.

Tomáš Bělohradský, jeden z našich producentů,  se v minulosti zvukově podílel například na hollywoodských snímcích Serena, Hostel, Unlocked s Michaelem Douglasem a Noomi Rapace v hlavních rolích, Hartova válka nebo Bournova Identita. V Česku je podepsán například pod filmy jako Bathory, Krásno, Řachanda nebo Habermannův mlýn, za který byl nominován na Českého lva. S týmem oceněného německého seriálu The Same Sky v těchto dnech natáčí druhou řadu v Německu velmi populární série z nemocničního prostředí období 1. a 2. světové války s názvem Charité2.