CZECH FILM

Tichý společník

Czech FILM přípravuje s koproducenty Česká televize, Bontonfilm Studios, LOVE.FRAME a Wet Cat Pictures  premiéru nového filmu Pavla Göbla s názvem Tichý společník. Na premiéru v České Republice se můžete tešit v létě 2020.

Informace o projektu

Web filmu


Arnošt Lustig Nemilovaná

Kniha Nemilovaná od Arnošta Lustiga

Nemilovaná


Film podle knihy a scénáře Arnošta Lustiga, oceněný jako Best Jewish Book for Fiction v roce 1986. Příběh mladé židovské dívky, která přežívá v Terezínském ghetu díky svému tělu. Lustig se v jednom rozhovoru vyjádřil, že knihu začal psát v době, kdy dospívala jeho dcera. Tehdy si začal klást otázku, jak by asi v době 2. světové války dokázala přežít.

Z deníku knihovny
V roce 1943 se v modelářském koncentračním táboře v Terezíně v Československu, které nacisté předváděli mezinárodním pozorovatelům svým „humánním“ zacházením s Židy, se 17letá Perla podařilo uniknout pravidelným deportací do polských táborů smrti nabízet své sexuální laskavosti mimo jiné i židovskému vedoucímu Rady starších, který jej vymaže z centrálního registru, kdykoli ví, že se připravuje seznam deportací. V tomto podivně normálním světě, kde jsou přeplněné kavárny a fotbalové zápasy, přízrak zmizení a smrti způsobí, že se Perla a její přátelé rozvracejí o významu lidské existence, včetně lásky, nenávisti, sexu, integrity, generačních vztahů a dalších. Lustig (Dita Daxova, LJ 7/79), sám přežil několik táborů, včetně Theresienstadt, revidoval a rozšířil tuto práci od jeho vydání 1985. Pro všechny literární sbírky. Michael T. O’Pecko, Towson State Univ., MD Copyright 1996 Reed Business Information, Inc.

Arnost Lustig

Spisovatel Arnošt Lustig, autor knihy Nemilovaná

Arnošt Lustig


Arnošt Lustig (21. prosince 1926 – 26. února 2011) byl uznávaným českým židovským autorem románů, povídek, her a skladeb, jejichž díla se často týkaly holokaustu.

Lustig se narodil v Praze. Jako židovský chlapec v Československu během druhé světové války byl poslán v roce 1942 do koncentračního tábora v Terezíně, odkud byl později transportován do koncentračního tábora v Osvětimi a následován časem v koncentračním táboře Buchenwald. V roce 1945 utekl z vlaku, který ho přivedl do koncentračního tábora v Dachau, když byl motor omylem zničen americkým stíhacím bombardérem. Vrátil se do Prahy včas, aby se mohl zúčastnit proti-nacistického povstání v květnu 1945.